środa, 28 listopada 2012

Druga edycja Wrocławskiej Ligi Lacrosse


Mistrzowie Polski, Kosynierzy Wrocław nie zwalniają tempa po wielu zaciętych bojach w niedawno zakończonej rundzie jesiennej Polskiej Ligi Lacrosse, po której pewnie usadowili się na samym szczycie ligowej tabeli. Teraz przyszła kolej na luźniejszą formę treningu w okresie zimowej przerwy w rozgrywkach.
Już 15 grudnia startuje Druga Edycja Wrocławskiej Ligi Lacrosse tradycyjnie już wedle sprawdzonego schematu. Rozgrywki będą organizowane na boiskach typu "Orlik".
Organizatorzy w ramach Wrocławskiej Ligi Lacrosse przewidują utworzenie trzech zespołów, które rozegrają spotkania systemem "każdy z każdym"w formie mini turniejów organizując po jednym jako gospodarz. Zawodników do swoich drużyn wybierać będą trzej kapitanowie: Jan Rydzak, Miłosz Pellowski, Wojciech Filipek, a nie będzie to zadanie łatwe, ponieważ na każdy wybór przysługuje tylko 30 sekundowy limit czasowy.
Spotkania rozgrywane będę w sześcio-osobowych składach, a czas gry to dwie połowy: każda po 20 minut. Mecze rozgrywane będą według standardowych zasad gry w field Lacrosse z małymi urozmaiceniami.W ubiegłorocznej edycji turnieju, który okazał się niezwykle wyrównanym, o zwycięstwie decydował bilans bramkowy. Wtedy to triumfowała Drużyna "A".
Całkowitą nowością będzie przeprowadzenie "Draftu" w sobotę pierwszego grudnia na żywo za pośrednictwem Klubowego kanału internetowego.
   - Turniej jest organizowany dosłownie dla wszystkich, zapraszam również zawodników z innych klubów i tych którzy z nami trenowali, ale obecnie już nie trenują. Sam turniej to szczególnie doskonała okazja do "przetarcia" przed poważnym graniem dla debiutujących zawodników – zachęca Daniel Węgrzyk


Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwać będą Olek Podolak oraz Maciej Krupniewski.
Tutaj znjadziecie oficjalny blog turnieju http://www.wllax.blogspot.com/
Wkrótce na naszym blogu szczegółowa relacja z przebiegu turnieju.


3 komentarze:

  1. Zamiast Hryniewickiego: Wojciech Filipek. Draft - 1 grudnia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Poza tym w pierwszem edycji triufmowala "DRUZYNA A" ;)

    OdpowiedzUsuń