Zwycięstwa: 5
Porażki: 0
Bilans bramek: 88-17

Dla założonego w 2008 roku zespołu Kosynierów obecny sezon jest nadzwyczaj szczególny, bowiem Wrocławianie jako ubiegłoroczny triumfator rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse do obecnego przystąpili w roli zdecydowanego faworyta.
Spoglądając na wyrównany poziom sportowy w obecnej edycji wydawałoby się, że nie będzie to dla Kosynierów łatwe zadanie.
Klub z Wrocławia w swojej obecnej kadrze posiada 28 aktywnych zawodników, których prowadzi grający trener Błażej Rokicki. Natomiast kapitanem zespołu w obecnym sezonie jest Jan Rydzak.
W klubie powoli formuje się sekcja juniorska, w której regularnie ćwiczy 8 młodych adeptów pod czujnym okiem Bartosza Kajora. Dodatkowo Kosynierzy utworzyli projekt "lax dla szkół" polegający na wdrożeniu lacrosse do programu zajęć z wychowania fizycznego.
Sekcja żeńska, czyli Kosynierki Wrocław liczy obecnie około 20 zawodniczek co sprawia, iż zespół Mistrzów Polski w dużym stopniu przyczynia się do rozwoju Lacrosse w Polsce.
Oprócz rywalizacji w PLL grupa zawodników rozwija swoje umiejętności występując w Europejskiej Lidze Lacrosse oraz w turniejach organizowanych u naszych południowych sąsiadów głównie w Pradze, Kralikach oraz Kromieżycach.

Sezon 2012/2013 Mistrzowie Polski rozpoczęli od wielkiego strzelania pokonując w Katowicach debiutantów AZS Legion Katowice 30:0, a na listę strzelców do protokołu meczowego po stronie Kosynierów wpisało się 9 zawodników.
Drugi mecz i drugi wyjazd tym razem do Oświęcimia okazał się również udany. Mistrzowie Polski pokonali Spartans 11:2 prowadząc po pierwszej połowie sześcioma bramkami.
Druga połowa spotkania była już bardziej wyrównana, a Spartans momentami zamykali Kosynierów na ich własnej połowie prowadząc bezustannie atak pozycyjny, co zaowocowało dwiema bramkami w ich wykonaniu. Jednak bardziej doświadczeni Wrocławianie kontrolowali mecz do samego końca, pewnie ogrywając beniaminka.

Trzecie starcie we Wrocławiu, gdzie przeciwnikiem był Grom odbyło się w zimowej scenerii, a bezustannie padający śnieg momentami utrudniał wyprowadzenie piłki zawodnikom obydwu drużyn.
Choć ekipa Gromu do Wrocławia przyjechała w mocno okrojonym składzie, to przez dużą część spotkania stawiała trudne warunki w konfrontacji z Mistrzami Polski.
W tym niezwykle wyrównanym spotkaniu Kosynierzy zwyciężyli stosunkiem 11:8, gdzie po dość dobrej pierwszej kwarcie prowadzili różnicą trzech bramek.
Po fatalnej drugiej gospodarze przez drugą część meczu "gonili" wynik, a szalę zwycięstwa przypieczętowali dopiero w końcowych minutach.

Dwa tygodnie później Kosynierzy rozegrali prawdziwy szlagier Polskiej Ligi Lacrosse w Poznaniu. Mecz cały czas stał na bardzo wysokim poziomie. Już na początku Kosynierzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak bardzo szybko Hussars odrobili straty i w drugiej kwarcie objęli jednobramkowe prowadzenie.
Ogromna determinacja sprawiła, że druga połówka należała bezapelacyjnie do przyjezdnych. Kosynierzy zwyciężyli stosunkiem 9:5 po raz pierwszy na boisku rywala.
Stan rywalizacji 3-2 dla Wrocławia w spotkaniach dwóch najstarszych drużyn w Polsce.

W piątej kolejce Kosynierzy pewnie pokonali Ravens Łódź 27:2, przy czym goście rozegrali najsłabsze spotkanie w obecnej edycji rozgrywek, a bramki w tym spotkaniu padały średnio co 2,5 minuty.

Kosynierom pozostało jeszcze jedno starcie, gdzie w szóstej kolejce zmierzą się na własnym obiekcie z Kraków Lacrosse Kings.
Dotychczasowe pięć zwycięstw zapewniło im gwarantowany udział w Play-Off, który rozegrany zostanie na wiosnę.
Dzięki świetnym rezultatom Mistrzowie Polski swobodnie przygotowują się do decydujących gier organizując miedzy innymi II edycję Wrocławskiej Ligi Lacrosse, gdzie gościnnie występują również zawodnicy z Poznania i Krakowa.
Czy Kosynierom uda się wygrać Ligę drugi raz z rzędu??