sobota, 22 grudnia 2012

Debiutant AZS Legion KatowiceAZS Legion Katowice Podsumowanie Rundy Jesiennej :

Mecze: 4
Zwycięstwa: 0
Porażki: 4
Bilans Bramek: 1-76

Głównym celem i założeniem włodarzy Legionu Katowice było wystartowanie w rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse w sezonie 2012/2013. Pomimo wielu przeciwności oraz ciągłej rotacji wśród zawodników, sukcesem okazało się stworzenie stałego drużynowego monolitu, który umożliwił upragniony start w bieżących rozgrywkach ligowych. 
Choć nie było to łatwe zadanie, cel numer jeden został osiągnięty. 
Trochę gorzej wyglądała strona sportowa. Katowiczanie przegrali jak na razie wszystkie swoje spotkania, ale nie zmienia to faktu że sam start AZSu w lidze spowodował znaczny wzrost zainteresowania lacrossem w rejonie Śląska.
Niewątpliwie dużo spokoju i stabilizacji uzyskano dzięki podjęciu stałej współpracy z AZS, gdzie klub jako jedna z wyczynowych sekcji sportowych Akademickiego Związku Sportowego przy Uniwersytecie Śląskim jest sukcesywnie promowany.
Same przygotowania do startu w rozgrywkach na dobre rozpoczęły się w sezonie letnim. Było to spowodowane dość znaczną rotacją w składzie. 
W sierpniu sztab szkoleniowy rozpoczął wdrażanie elementów techniczno-taktycznych, a tuż przed inauguracyjną kolejką udało rozegrać się sparing charytatywny z innym debiutantem drużyną LC Spartans Oświęcim.

Opisując wszystkie cztery rozegrane mecze przez Legion wypadałoby napisać, iż beniaminek musiał zapłacić frycowe. 
Jednak nie wszystkie wyniki odzwierciedlają tak naprawdę ile „serca” i wysiłku Legioniści pozostawili na boisku.
W swoim pierwszym starciu Mistrzowie Polski pokazali Legionistom czym tak naprawdę jest Lacrosse. Bolesna lekcja była tym dotkliwsza, bo pierwszy mecz Katowiczanie rozegrali na własnym obiekcie ulegając 0:30 a zwycięzca meczu był już znany po pierwszej kwarcie.
Terminarz na rundę nie był łaskawy i w drugim spotkaniu Legioniści zagrali w Poznaniu z wicemistrzami Polski. 
Hussars rozgromili AZS w stosunku 22:0, a sam mecz obfitował w dużą ilość kar ze strony przyjezdnych. Pomimo walki nie udało się osiągnąć celu, czyli strzelić pierwszej bramki w lidze.
Trzecie spotkanie rozegrane na Stadionie Śląskim z ekipą Spartans Oświęcim, z którą AZS mieli okazję się spotkać w spotkaniu przedsezonowym dawało nadzieje na uzyskanie pierwszego korzystnego wyniku. 
Drużyna z Oświęcimia okazała się w tym dniu bardzo dobrze zorganizowanym i stabilnym przeciwnikiem. 
Pomimo kilku prób do uzyskania korzyści strzeleckiej gospodarze musieli uznać wyższość Spartans ulegając w stosunku 0:11, dzięki rewelacyjnej postawie bramkarza jak i obrony graczy z Oświęcimia.
Ostatni czwarty mecz w sezonie rozegrany w Łodzi z miejscowymi Ravens okazał się dość jednostronnym widowiskiem, choć Legionistom udało się zdobyć pierwszą historyczną bramkę za sprawą Adriana Kozieła, który uzyskał trafienie w trzeciej odsłonie spotkania.
Założenie, aby zdobyć bramkę zostało wypełnione, ale sam wynik 1:13 pozostawia spory niedosyt w szeregach Katowiczan.
Najbliższym przeciwnikiem drużyny ze Śląska będzie będący na fali wznoszącej Grom Warszawa, a na zakończenie rozgrywek Legion zmierzy się w Krakowie z Królami.
O nadchodzących planach na drugą część sezonu wypowiada się Mateusz Żaba – rzecznik prasowy klubu:

-Nie ukrywam, że podczas przerwy zimowej czeka nas bardzo dużo pracy, poprawy wymagają wszystkie elementy gry począwszy od technicznych przez motoryczne, a na taktycznych kończąc. Nie możemy dopuścić, aby częstotliwość ćwiczeń uległa zmniejszeniu. Zamierzenie jest proste, minimum dwa razy w tygodniu musimy ćwiczyć na treningach elementy taktyczno-techniczne.
Wiele zależy od pogody, ale część treningów planujemy „pod chmurką” , będą również treningi na hali – kończy Żaba

Klub jednocześnie informuje, że w dalszym ciągu rekrutacja do drużyny jest otwarta. Dosłownie każdy chętny może dołączyć do zespołu. Wszelkie informacje dla osób chcących spróbować swoich sił zamieszczone są na nowej stronie internetowej klubu.
Możliwe jest również zorganizowanie oraz rozegranie w Katowicach miniturnieju przed rozpoczęciem Rundy Wiosennej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz